Nebyl jsem s to odtrhnout od ní zrak

Se smíšenými pocity pozoruji, jak si někteří studenti z mé třídy nepokrytě čtou pod lavicí. Tedy oni už se s tím nijak netají a klidně si knihu položí přímo na desku stolu.


Malé děti pijí mléko, velké krev

Tohle "moudro" není z mé hlavy, je to výtvor jednoho mého studenta. Nedávno dostali celá třída za úkol vymyslet si každý svůj aforismus nebo složit epigram. Padala jedna perla za druhou.


Desatero ideálního muže

Už ani nevím, kde jsem tohle desatero objevila. Přišlo mi zajímavé, ale i nesmírně náročné. A zaujalo mě, že jeho autorem je muž. Že to není, jak by si ideálního muže představovala žena, ale že tenhle ideál si vytyčil muž sám pro sebe.


K Vánocům


Černou křídou do komína

"Napíšem to černou křídou do komína," říkávala babička, když jsme udělali něco, co by stálo za to zaznamenat. Za posledních 14 dnů máme komín zevnitř skoro popsaný a může za to náš Ronald. Kdo že to je? Ať se vám radši představí sám.


3 + 1 o kráse

Žena každého věku a každého století musí zůstat především ženou se vším, co s tím souvisí. Musí se chtít líbit, a to nejen sobě, ale především mužům, kteří bez půvabných žen nemohou žít. I když chtějí být hrdiny, v podstatě jsou to sentimentální…


Z deníků našich táborníků

Aneb z kroniky Vikingů v Osové Bítýšce. Úryvky, jak si je zaznamenali do svých deníků moutničtí táborníci.


Te Deum za uplynulý školní rok

Když jsem se před deseti měsíci na konci prázdnin vracela do školy, počítala jsem, že mě čeká nabitý školní rok. Ale že bude až tak "vyšperkovaný", to mě ani ve snu nenapadlo.


K Velikonocům

Požehnané a radostné Velikonoce Ti přeje Magda


Oběd v DOSu

"Dnes oběd v programu DOS" stálo na lístečku psaném maminčinou rukou, který jsem našla v kuchyni na stole, když jsem přišla domů z práce.